lomnicaW dniach 26.01.-13.02.2015r. uczniowie naszej szkoły odbywali trzytygodniowy staż zawodowy na Słowacji w ramach projektu Erasmus+ Gastronomia - uczymy się w Europie".
W pierwszych trzech dniach dziewczęta i chłopcy pracowali w Preszowie w szkolnej restauracji  „Sen", a następnie w Tatrzańskiej Łomnicy w pensjonacie „Teniscentrum".
Głównym celem stażu było pogłębienie umiejętności zawodowych, zapoznanie z organizacją i funkcjonowaniem kuchni słowackiej, przygotowaniem typowych potraw słowackich i ich wydawaniem, obsługą gości, oraz nabycie umiejętności współpracy w zespole, pozyskanie nowych doświadczeń i wiedzy.

W czasie wolnym uczniowie zwiedzili Preszów i Koszyce oraz nowoczesne hotele „Hilton" i "Praha", wyjechali kolejką gondolową na szczyt „Łomnicki Staw" skąd rozciągała się przepiękna panorama, jechali kolejką elektryczną traktem turystycznym podziwiając z pociągu widoki pięknego tatrzańskiego regionu. Używali zabaw i wypoczynku na świeżym powietrzu w pięknej zimowej aurze: jeździli na łyżwach, sankach, nartach, spacerowali po okolicy. Pełni niezapomnianych wrażeń powrócili z nowymi doświadczeniami do Krakowa.

» Zapraszamy do galerii zdjęć